Tradycyjnie wykonaliśmy oprawę muzyczną uroczystej inauguracji roku akademickiego Świętokrzyskiej Szkoły Wyższej. Inauguracja ta łączyła się z początkiem X Międzynarodowej Konferencji Naukowej pn. "Rola edukacji w realizacji celów zrównoważonego rozwoju w epoce cyfrowych wyzwań i zagrożeń", podczas której której wykonaliśmy kilka utworów rozrywkowych. Towarzyszył nam pianista Mikołaj Kowalski.
5 października 2024
W dniach 16-17 grudnia odbyliśmy podróż do Wiednia, gdzie w atmosferze adwentowych jarmarków i zbliżających się świąt wykonaliśmy dwa koncerty. Pierwszy z nich miał miejsce 16 grudnia w kościele św. Piotra na wiedeńskim Starym Mieście. Drugi, połączony z oprawą Mszy św. odbył się 17 grudnia w kościele p.w. Marii, Matki Łaskawej w parafii Unterheiligenstadt; gdzie gościł nas proboszcz Thaddäus Schatkovsky.
16 grudnia 2023
Na uroczystym koncercie zamykającym festiwal Jesień Organowa im. Feliksa Rączkowskiego zorganizowany przez gminy Busko, Skalbmierz, Miechów, wykonaliśmy, po raz kolejny tej jesieni, Glorię D-dur Antonio Vivaldiego. Towarzyszył nam kwartet smyczkowy Filharmonii Świętokrzyskiej. Partie solowe wykonały Monika Kozak-Wojciechowska i Joanna Strąk.
14 października 2023
Wzięliśmy udział w IX Międzynarodowej Konferencji Konsorcjum Naukowo-Edukacyjnego S.A. pn. "Kształcenie inkluzywne w obliczu multikulturowej edukacji", wykonując kilka utworów nawiązujących do tematyki wydarzenia. Konferencja połączona była z uroczystą inauguracją roku akademickiego Świętokrzyskiej Szkoły Wyższej, której zapewniliśmy przynależną jej oprawę muzyczną.
7 października 2023
Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w oprawie muzycznej uroczystej inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wydarzenie to było tym bardziej podniosłe i niezwykłe, że łączyło się z uhonorowaniem tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego pani profesor Marii Siemionow - światowej sławy naukowca, chirurga i transplantologa, kierownika oddziału chirurgii plastycznej i mikrochirurgii w Klinice Kolegium Medycyny w Cleveland w stanie Ohio.
30 września 2023
Podczas XVII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w kościele pw. św. Ludwika w Bliżynie, wykonaliśmy Glorię D-dur Antonio Vivaldiego. Towarzyszył nam zespół instrumentalny muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej. Utwory solowe wykonały: Antonina Gorzelak, Monika Kozak-Wojciechowska i Joanna Strąk.
3 września 2023
W Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym, będącym jednym z wydarzeń Ogólnopolskiego Forum Chóralistyki "Wrocław miastem muzyki", zdobyliśmy Srebrny Dyplom w kategorii Chóry Osób Dorosłych. Mieliśmy również okazję wystąpić w jednym z koncertów towarzyszących wydarzeniu w jednym z kościołów wrocławskiego starego miasta. A to wszystko pomimo tego, że z powodów zdrowotnych zabrakło jednej trzeciej składu!
15 października 2022
Mieliśmy zaszczyt czuwać nad oprawą muzyczną niezwykle uroczystej Mszy Św. która miała miejsce w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Msza była częścią regionalnych obchodów Dnia Krajowej Administracji Skarbowej, podczas których Izba Administracji Skarbowej w Kielcach otrzymała sztandar nadany przez Ministra Finansów, a pracownicy i funkcjonariusze KAS medale, odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe.
29 września 2022
W Auli Rektoratu UJK odbyło się wydarzenie poświęcone Międzynarodowemu Dniu Walki z Depresją. Miało ono formę otwartej próby, podczas której chóry Fermata i Antidotum starały się zaszczepić w uczestnikach poczucie, że czynne praktykowanie muzyki w gronie życzliwych osób może być skuteczną metodą profilaktyczną i terapeutyczną w walce o dobrostan psychiczny. Od strony merytorycznej nad wydarzeniem czuwali: dr hab. prof. UJK Monika Szpringer, kierownik Centrum Wsparcia Psychologicznego i Psychoedukacji UJK oraz dr nauk o zdrowiu, neuroterapeuta, logopeda dr Grzegorz Ślęzak i studentka V r. psychologii Wioleta Chalik z Fundacji „Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej” w Kielcach.
24 lutego 2022
Nasz koncert kolędowy był jedną z atrakcji uroczystego zakończenia projektu LOWE - Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji edukacyjnej osób dorosłych w Gminie Strawczyn, działającego w Szkole Podstawowej w Oblęgorku. W uroczystości wzięli udział trenerzy i animatorzy warsztatów oraz ich uczestnicy, członkowie lokalnych stowarzyszeń i klubu seniora, rodzice uczniów oraz przedstawiciele władzy na szczeblu lokalnym, gminnym, powiatowym i wojewódzkim.
29 grudnia 2021
Wraz z Chórem Kameralnym Fermata i Chórem Katedry Muzyki UJK wzięliśmy udział w wykonaniu kolejnego oratorium kompozytora Pawła Łukowca zatytułowanego "Łaskawej Pani". Oratorium zawiera 17 pieśni o tematyce maryjnej i zostało napisane dla uczczenia 850. rocznicy fundacji Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Koncert z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach pod dyrekcją Agnieszki Środowskiej odbył się w Katedrze, partie solowe wykonali: Renata Drozd, Magdalena Idzik, ks. Paweł Sobierajski i Adrian Janus.
13 listopada 2021
Na pierwsze warsztaty po pandemicznej przerwie pojechaliśmy w okolice Sanoka. Gościliśmy w przepięknej Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Sanoku, doskonaląc się pod okiem naszej Pani Konduktor oraz dr Elżbiety Przystasz. Zwiedziliśmy atrakcje regionu, wypoczęliśmy w bajkowym, kameralnym ośrodku wypoczynkowym, nie obyło się też bez niespodzianek. Po powrocie, ze zdwojoną energią przystąpiliśmy do... planowania kolejnych warsztatów.
4 września 2021
Jako jeden z trzech zaproszonych chórów wzięliśmy udział w uroczystym wykonaniu oratorium "... a Polska tylko jedna" kompozytora Pawła Łukowca. Oratorium zostało wykonane dla uczczenia obchodów Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej oraz 78. rocznicy pacyfikacji wsi Michniów. Koncert pod dyrekcją Jacka Rogali miał miejsce w Filharmonii Świętokrzyskiej, partie solowe wykonali Renata Drozd i Arnold Kłymkiw.
12 lipca 2021
Wspólnie z Kieleckim Teatrem Tańca, Chórem Kameralnym Fermata, Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej oraz grupą taneczną seniorów z Kieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Ponad czasem" wzięliśmy udział w spektaklu społeczno-artystycznym "Pożegnanie króla: Verdi" w reżyserii Michała Znanieckiego. Towarzyszyliśmy na scenie solistom-aktorom wykonując fragmenty oper Verdiego. W głównych rolach wystąpili śpiewacy: Jerzy Artysz, Iga Caban, Renata Dobosz, Anita Maszczyk oraz aktor Wojciech Malajkat.
18 września 2020
Coroczny, dziewiąty już koncert kolęd (i nie tylko) dla pacjentów Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy i ich rodzin.
11 stycznia 2020
Święto Placu Moniuszki w roku poświęconym jego patronowi - koncert plenerowy przed siedzibą Kieleckiego Centrum Kultury. Moniuszko solo, chórem oraz wspólnie z publicznością. Wystąpili soliści: Renata Drozd, Magdalena Idzik i Maciej Parkita, połączone chóry Fermata i Antidotum, Orkiestra Kameralna Polish Camerata pod dyrekcją Marka Głowackiego oraz Andrzej Ślązak, a wszystko to na tle fragmentów scenografii ze Strasznego Dworu.
14 września 2019
W muszli koncertowej Parku im. St. Staszica odbył się finałowy koncert Święta Kielc "Wokół Moniuszki - muzyką o historii", którego byliśmy współorganizatorami. Wystąpiły chóry i soliści, a także prawdziwe konie, które wprawdzie nie zaśpiewały, ale wystąpiły w pokazie jeźdźców w strojach z epoki.
23 czerwca 2019
XIII Międzynarodowy Festiwal im. H. M. Góreckiego – Rybnicka Jesień Chóralna. Zdobyliśmy I miejsce w kategorii chórów mieszanych.
4 listopada 2017
43. Pieśniobranie "… a balonik hen". Piosenki Bułata Okudżawy. Dom Środowisk Twórczych, Kielce.
10 czerwca 2017
42. Pieśniobranie Żeglarskie "z plasterkiem cytryny". Dom Środowisk Twórczych, Kielce.
18 maja 2017
41. Pieśniobranie. “Niech żyje bal…” W hołdzie Agnieszce Osieckiej.
25 marca 2017
Koncert w Świętokrzyskim Sztetlu.
26 lutego 2017
Coroczny koncert w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy
14 stycznia 2017
40. Pieśniobranie kolędowe w kościele pw. św. Karola Boromeusza na Karczówce.
6 stycznia 2017
36. Pieśniobranie Walentynkowe “To jest… piosenki siła” Jak co roku, najpiękniejsze przedwojenne szlagiery zaśpiewaliśmy razem z publicznością i zaproszonymi gośćmi. Prowadzenie: Ewa Robak i Agnieszka Majcher, akompaniament: Karol Wieczorek i Łukasz Mazur. Dom Środowisk Twórczych, Kielce.
12 lutego 2016
Koncert w Świętokrzyskim Sztetlu w Chmielniku.
7 lutego 2016
Srebrny dyplom na III Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek
30 stycznia 2016
Oprawa uroczystej mszy św. w kościele pw. św. Karola Boromeusza na Karczówce w intencji Ojczyzny, sprawowanej w 153 rocznicę Powstania Styczniowego
24 stycznia 2016
Koncert kolęd w kościele św. M. Kolbego
17 stycznia 2016
Coroczny koncert w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy
9 stycznia 2016
35. Pieśniobranie w przeddzień 100-lecia urodzin Jeremiego Przybory pt. “Jeżeli… śpiewać to nie indywidualnie”.
11 grudnia 2015
Koncert dla członków Stowarzyszenia "Bezpieczny Dom". Dom Środowisk Twórczych, Kielce.
12 listopada 2015
34. Pieśniobranie listopadowe. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego.
11 listopada 2015
Warsztaty dla chórmistrzów i prowadzących zespoły wokalne w ramach III Świętokrzyskiego Zlotu Chórów. W finałowym koncercie wystąpiły: Chór Antidotum, Zespół Wokalno – Instrumentalny Diminuendo i Chór Mieszany Kamerton.
7 listopada 2015
Złoty dyplom – drugie miejsce na XI Międzynarodowym Festiwalu Chórów “Gaude Cantem” im. Kazimierza Fobera w Bielsku Białej.
16 października 2015
Koncert w Montserrat.
20 września 2015
Srebrny dyplom w kategorii folklor i brązowy dyplom w kategorii muzyka sakralna na V Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym ,,Canco Mediterrania” Barcelona i Lloret de Mar.
18 września 2015
Wieczorny koncert na świeżym powietrzu na Plaça de l’Església w Lloret de Mar
18 września 2015
Koncert w Katedrze Świętej Eulalii w Barcelonie
17 września 2015
Przesłuchania konkursowe w kościele św. Romy
16 września 2015
Występ Chóru Antidotum w Klasztorze na Św. Katarzynie.
30 sierpnia 2015
Warsztaty chóralne w Ośrodku Wypoczynkowym Jodełka w Św. Katarzynie.
29 sierpnia 2015
Udział Chóru Antidotum w koncercie zorganizowanym przez Stowarzyszenie “Oczy Szeroko Otwarte”
16 lipca 2015
Wyjazd Chórów Antidotum i Fermata do Grodna na Białorusi, na zaproszenie Konsula Generalnego RP w Grodnie – Pana Andrzeja Chodkiewicza, chóru Głos znad Niemna pod dyrekcją Weroniki Szarejko oraz Prezesa Związku Polaków na Białorusi Pana Mieczysława Jaśkiewicza. Udział w Dniach Polonii 2015 i obchodach "10-lecia działalności Związku Polaków na Białorusi w warunkach nieuznawania przez władze białoruskie". 15 maja - koncert chóru Antidotum i Fermaty na Nowym Zamku w Grodnie, 16 maja - Msza Święta w kościele pw. Najświętszego Odkupiciela (Dziewiatówka) w Grodnie z oprawą muzyczną Chóru Fermata, po mszy koncert chórów: Głos znad Niemna, Antidotum i Fermaty, 17 maja 33. Pieśniobranie grodzieńskie w sanktuarium Matki Bożej na Wzgórzu Nadziei w Kopciówce koło Grodna.
16 maja 2015
Koncert dla klientów Narodowego Banku Polskiego.
12 maja 2015
32.Pieśniobranie majowe związane z obchodami Święta Konstytucji 3.Maja – muszla koncertowa w Parku Miejskim im. St. Staszica
3 maja 2015
31.Pieśniobranie „Pamiętajcie wy o nas…” poświęcone Jackowi Kaczmarskiemu i Przemysławowi Gintrowskiemu;Część I – Trio Łódzko – Chojnowskie recital piosenek Jacka Kaczmarskiego pt. „Sny i sny”,Część II- wspólne śpiewanie pieśni Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego; Dom Środowisk Twórczych Pałac T. Zielińskiego; Kielce
11 kwietnia 2015
Połączyła nas muzyka – belgijsko – polskie śpiewy chóralne w wykonaniu zespołu Wołosatki, chórów: Pro Cantare z Belgii i Antidotum z Kielc w ramach Pałacykowego Salonu Muzycznego; Dom Środowisk Twórczych Pałac T. Zielińskiego; Kielce
10 kwietnia 2015
Koncert pieśni pasyjnych w Kościele p. w. św. Karola Boromeusza na Karczówce; Kielce
29 marca 2015
I miejsce w kategorii „Chóry” i udział w koncercie galowym II Regionalnego Przeglądu Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego
15 marca 2015
Eliminacje II Regionalnego Przeglądu Pieśni Pokutnej i Pasyjnej na Świętym Krzyżu
7 marca 2015
Ostatkowe śpiewanie – Antidotum koncertuje w dawnej synagodze, czyli w Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku
15 lutego 2015
30. Pieśniobranie Walentynkowe „Nie ma szczęścia bez... piosenki”. Prowadzenie Ewa Robak i Agnieszka Majcher, akompaniament: Michał Kopeć. Domu Środowisk Twórczych, Kielce.
14 lutego 2015
Udział w VIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Zagnańsku.
18 stycznia 2015
Coroczny koncert kolęd dla pacjentów Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy i ich rodzin.
14 stycznia 2015
I miejsce i udział w koncercie laureatów XXIV Tyskich Wieczorów Kolędowych.
10 stycznia 2015
Udział w eliminacjach konkursowych XXIV Tyskich Wieczorów Kolędowych.
3 stycznia 2015
Koncert kolędowy chóru Antidotum w Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju.
27 grudnia 2014
Koncert “W hołdzie bohaterom“. W roli głównej wystąpił Jerzy Zelnik oraz chór Antidotum pod dyrekcją Ewy Robak. Akompaniował Michał Kopeć. Podczas koncertu przypomniano sylwetki zmarłych w 2014 roku bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego i osób zasłużonych dla Niepodległości. Organizatorzy: Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Parafia Świętego Wojciecha w Kielcach.
13 listopada 2014
Grupa chórzystów z Chóru Antidotum w Szkole Podstawowej nr 8 im. Wojska Polskiego w Kielcach zaśpiewała wraz z uczniami i nauczycielami polskie pieśni patriotyczne. Akompaniował Michał Kopeć.
12 listopada 2014
29. Pieśniobranie "Hej, hej, Komendancie!" – z okazji Dnia Niepodległości, uczczony stworzeniem 100-osobowego okazjonalnego chóru, który pod dyrekcją Michała Kopcia zaśpiewał na głosy utwory: Marsz Polonia, Kadrówka, Białe róże, Piechota i Marsz Pierwszej Brygady. W Pieśniobraniu brał udział także Krzysztof Grabowski – aktor Teatru im. St. Żeromskiego.
9 listopada 2014
II Świętokrzyski Zlot Chórów pt. "Pieśni ludu polskiego" – warsztaty i koncert. Zlot zakończył się koncertem pieśni ludowych w wykonaniu chórów: Antidotum, Bielinianki, Portamento, Turliki. Centrum Edukacyjne „Szklany Dom”, Ciekoty.
8 listopada 2014
28. Pieśniobranie "Maszerują strzelcy, maszerują…" – z okazji setnej rocznicy utworzenia Legionów Polskich i wkroczenia Pierwszej Kompanii Kadrowej do Kielc. Prowadzenie: połączone siły chórów – Antidotum i Fermaty pod kierunkiem Ewy Robak, akompaniament: Michał Kopeć. Wzgórze Zamkowe, Kielce.
9 sierpnia 2014
27. Pieśniobranie "Warszawskie dzieci poszły w bój" – w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Śpiewały chóry, soliści i zespoły: Chór Antidotum, Chór Kameralny Fermata, Beati Cantores, Cantabile z Uniwersytetu II wieku, Cans Hilaris z Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek w Kielcach, chór Gospel GooDNEWs, Sebastian Kalwat, Monika Kozak-Wojciechowska, Krzysztof Orkisz, Ósemeczki i półnutki z SP im. Czwartaków, Schola z Kościoła NMP w Dąbrowie, Chór Wrzosy z ŚSM. Park Miejski im. Stanisława Staszica, Kielce.
1 sierpnia 2014
Biała Noc – Koncert Chóru Antidotum w Kościele Ekumenicznym w Kielcach.
27 czerwca 2014
Udział chóru Antidotum w koncercie "Masłowska Ziemia Pieśnią Osnuta" poświęconym twórczości założyciela chóru Masłowianie Jana Pieniążka, w 35. rocznicę jego śmierci. Centrum Edukacyjne „Szklany Dom”, Ciekoty.
18 maja 2014
26. Pieśniobranie majowe z chórem Antidotum, w kieleckim Parku Miejskim im. Stanisława Staszica. Prowadzenie: Ewa Robak, akompaniament: Michał Kopeć.
3 maja 2014
25. Pieśniobranie "Pamiętajcie wy o mnie…" – w 10. rocznicę śmierci Jacka Kaczmarskiego. Wystąpili: Chór Antidotum, studenci Instytutu Edukacji Muzycznej UJK, Renata Drozd, Bronisław Opałko, Marek Tercz, rodzina Stefańczyków – Iwona, Stefcia i Arek – z Piotrem Domagałą (gitara). Dom Środowisk Twórczych, Kielce.
10 kwietnia 2014
I miejsce chóru Antidotum w X Festiwalu Pieśni Wielkopostnych - Daleszyce 2014.
9 kwietnia 2014
Udział chóru Antidotum w eliminacjach do X Festiwalu Pieśni Wielkopostnych - Daleszyce 2014. Eliminacje odbyły się w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.
30 marca 2014
24. Pieśniobranie walentynkowe pt. "Co bez piosenki wart jest świat?" Prowadzenie muzyczne i nauka piosenek: Ewa Robak i Agnieszka Majcher, akompaniament: Michał Kopeć. Dom Środowisk Twórczych, Kielce.
15 lutego 2014
Udział chóru Antidotum w II Gminnym Koncercie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Samsonowie-Piechotnym.
26 stycznia 2014
Koncert kolęd dla pacjentów Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy i ich rodzin.
18 stycznia 2014
Koncert kolęd w wykonaniu chóru Antidotum podczas Ogólnopolskiego Zjazdu Duszpasterstwa Rodzin. Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP w Kielcach.
11 stycznia 2014
I Świętokrzyski Zlot Chórów pt. "Pieśni Polskie" – całodzienne warsztaty dla dyrygentów, chórmistrzów i prowadzących zespoły wokalne z województwa świętokrzyskiego. Chór Antidotum był jednym z zespołów, na których uczestnicy warsztatów ćwiczyli zdobywane umiejętności. Centrum Edukacyjne “Szklany Dom”, Ciekoty.
23 listopada 2013
Koncert zaproszonych przez nas chórów polonijnych z Białorusi: Głos znad Niemna i Społem w ramach I Świętokrzyskiego Zlotu Chórów pt. "Pieśni Polskie" – Dom Środowisk Twórczych Pałacyk T. Zielińskiego.
20 listopada 2013
23. Pieśniobranie "O Niepodległości" na Wzgórzu Zamkowym w kieleckim Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Śpiewały: Chór Antidotum, Chór Kameralny Fermata, Chór Cantabile z uniwersytetu III Wieku, Kantylena z Gimnazjum Katolickiego, zespół śpiewaczy Lubrzanki, Chór Wrzosy ze ŚSM, Małgorzata Nakonieczna i młodzież ze szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej, zespół z Gimnazjum nr 26 im. Wojciecha Szczepaniaka. Prowadzenie: Ewa Robak, akompaniament: Michał Kopeć.
10 listopada 2013
22. Pieśniobranie z okazji Święta Kielc - piosenki związane z tańcem. Na scenie Chór Antidotum i Chór Kameralny Fermata, dyrygent: Ewa Robak, akompaniament: Michał Kopeć. Rynek, Kielce.
30 czerwca 2013
Koncert Chóru Antidotum prezentujący aktualny repertuar. Kawiarnia Różowy Kontrabas, Wojewódzki Dom Kultury, Kielce.
26 maja 2013
Chór Antidotum gościem specjalnym w czwartym odcinku show "Świętokrzyskie Gwiazdy Tańczą" w Galerii Korona w Kielcach.
17 maja 2013
21. Pieśniobranie z okazji Święta Konstytucji 3. Maja. Park Miejski im. St. Staszica, Kielce.
3 maja 2013
20. Pieśniobranie Walentynkowe "Śpiewajmy… jak za dawnych lat" - nauka i wspólne śpiewanie kolejnych przedwojennych szlagierów o miłości. Prowadzenie: Ewa Robak, Agnieszka Majcher, Monika Kozak-Wojciechowska. Akompaniament: Michał Kopeć. Sala Lustrzana Wojewódzkiego Domu Kultury, Kielce.
17 lutego 2013
Eliminacje do XX Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Centrum Kultury w Jędrzejowie.
20 stycznia 2013
Koncert kolęd dla pacjentów Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy i ich rodzin.
12 stycznia 2013
19. Pieśniobranie kolędowe, pt. "Gore Gwiazda". Plac Katedralny NMP, Kielce.
6 stycznia 2013
17. Pieśniobranie listopadowe. Wzgórze Zamkowe, Kielce.
10 listopada 2012
Moc Chórów – happening podczas Święta Kielc, polegający nas zaśpiewaniu na głosy, w jak największą ilość uczestników, świętokrzyskich pieśni ludowych pt. "Da moja Łysico" i "Zachodzi słunecko" oraz żartobliwego wezwania do zakładania chórów autorstwa Artura Andrusa i Wojciecha Steca pt. "Dam ci ptaszka". Wystąpili: Chór Antidotum, Chór Kameralny Fermata oraz chóry, zespoły wokalne i śpiewacze z Województwa Świętokrzyskiego - łącznie 300 osób na jednej scenie! Rynek, Kielce.
1 lipca 2012
15. Pieśniobranie majowe - piosenki patriotyczne i wiosenne. Prowadzenie muzyczne: Ewa Robak, akompaniament: Michał Kopeć. Organizatorzy: Stowarzyszenie "A Nam się chce!" i Chór kameralny Fermata. Muszla koncertowa w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica w Kielcach.
20 maja 2012
Koncert Charytatywny w Kieleckim Centrum Kultury.
7 marca 2012
14. Pieśniobranie Walentynkowe pt. "Nie… śpiewać w taką noc to grzech" - nauka i wspólne śpiewanie piosenek z przedwojennych rewii i kabaretów, pod kierunkiem Ewy Robak i Agnieszki Majcher. Akompaniament: Michał Kopeć, prowadzenie: aktor Marcin Brykczyński. Sala Lustrzana Wojewódzkiego Domu Kultury, Kielce.
17 lutego 2012
13. Pieśniobranie kolędowe na kieleckim Rynku, poprowadzone wspólnie z zawodnikami trzech pierwszoligowych kieleckich klubów sportowych: VIVE Targi Kielce (szczypiorniści), KORONA Kielce (piłkarze), FART (siatkarze). Śpiewały: Chór Antidotum, Chór Kameralny Fermata, Chór Instytutu Edukacji Muzycznej UJK, Dziatki Fermatki, dzieci z SP 28 – Ósemeczki i Półnutki oraz chór parafialny Cantate Domino z parafii Św. Jadwigi. Prowadzenie: Ewa Robak.
6 stycznia 2012
Koncert kolęd dla pacjentów Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy i ich rodzin.
5 stycznia 2012
Koncert kolęd w Kościele pw. św. Franciszka z Asyżu, Kielce.
26 grudnia 2011
Koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru na spotkaniu opłatkowym pracowników Narodowego Banku Polskiego w Kielcach.
20 grudnia 2011
Udział chóru Antidotum w Świętokrzyskiej Cecyliadzie 2011 pt. "Pieśni Zjednoczonej Europy" – koncert 21 chórów i Orkiestry Dętej Miasta Kielce, zorganizowany dla uczczenia polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Wojewódzki Dom Kultury, Kielce.
3 grudnia 2011
12. Pieśniobranie listopadowe, w repertuarze polskie pieśni patriotyczne. Ze sceny śpiewali: Chór Kameralny Fermata, Chór Antidotum, oraz zaproszeni przez nas goście: chór p. Andrzeja Łukasika, Con Passione z Zagnańska, Kantylena z Gimnazjum Katolickiego w Kielcach, Masłowianie, Chór Świętokrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Wrzosy z Uroczyska, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 28. Organizatorzy: Stowarzyszenie „A NAM SIĘ CHCE!”, Stowarzyszenie „Chór Kameralny FERMATA”. Plac Artystów, Kielce.
11 listopada 2011
Chór Narzekań pt. "Lament świętokrzyski" – udział w międzynarodowej zabawie, polegającej na zebraniu narzekań od mieszkańców miasta, stworzeniu z nich piosenki i jej odśpiewaniu przez okazjonalny Chór Narzekań. W zabawie wzięły udział: Chór Antidotum, Chór Kameralny Fermata, Dziatki Fermatki, Zespół Pieśni i Tańca Kielce. Dyrygowała Ewa Robak, prowadził Jarosław „Foka” Bukowski. Scena w Galerii Echo, Kielce.
28 października 2011
11. Pieśniobranie „Letnie” podczas Święta Kielc - nauka i wspólne śpiewanie piosenek związanych z latem. Śpiewali członkowie Chóru Antidotum i Con Passione z Zagnańska, a także przechodząca nieopodal i zaproszona na scenę znana kielecka sopranistka Renata Drozd. Dyrygowała Ewa Robak. Scena plenerowa na Placu Literatów przy ulicy Sienkiewicza, Kielce.
25 czerwca 2011
9. Pieśniobranie majowe - nauka i śpiewanie z mieszkańcami Kielc pieśni patriotycznych z okresu Konstytucji 3. Maja. Na scenie: Chór Kameralny Fermata, chór p. Andrzeja Łukasika, Antidotum, Con Passione z Zagnańska, Kantylena z Gimnazjum Katolickiego w Kielcach, Masłowianie, Chór Uniwersytetu III Wieku, Chór Wrzosy z Uroczyska. Prowadzenie: Ewa Robak. Muszla Koncertowa, Park Miejski im. St. Staszica w Kielcach. Organizatorzy: Stowarzyszenie „A NAM SIĘ CHCE!”, Stowarzyszenie „Chór Kameralny FERMATA”.
3 maja 2011
Drugi koncert Chóru Antidotum, tym razem pod ambitnym tytułem "Dokąd się śpiewa jeszcze się żyje i trwa". Kawiarnia Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.
19 marca 2011
8. Pieśniobranie Walentynkowe pt. "Każdemu wolno… śpiewać". Nauka i wspólne śpiewanie z publicznością przedwojennych szlagierów o miłości. Prowadzenie: Ewa Robak i Agnieszka Majcher, akompaniament: Michał Kopeć. Muzeum Historii Kielc.
19 lutego 2011
7. Pieśniobranie pt. "Przybycie Trzech Króli". Na scenie Chór Kameralny Fermata i chór Antidotum pod dyrekcją Ewy Robak, akompaniował Michał Kopeć. Organizatorzy: Stowarzyszenie „A NAM SIĘ CHCE!”, Stowarzyszenie „Chór Kameralny FERMATA”, Świętokrzyski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Plac Artystów, Kielce.
6 stycznia 2011
4. Pieśniobranie, tym razem biesiadne, w ramach Gali Nauka-Kultura-Sztuka-Sport organizowanej przez UJK oraz stowarzyszenie „A NAM SIĘ CHCE!” i Stowarzyszenie „Chór Kameralny FERMATA”. Plac St. Moniuszki, Kielce.
26 września 2010
3. Pieśniobranie z okazji Święta Konstytucji 3. Maja. Park im. St. Staszica, Kielce.
2 maja 2010
Nasz pierwszy, indywidualny koncert pod niebanalnym tytułem "Nasz pierwszy występ", podczas którego zaśpiewaliśmy wszystkie utwory, których zdołaliśmy się nauczyć, głównie kolędy. Koncert odbył się w Muzeum Historii Kielc.
6 lutego 2010
2. Pieśniobranie pt. "Żegnamy na scenie Boże Narodzenie" - wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek pod kierunkiem Ewy Robak i Chóru Kameralnego Fermata, Plac Artystów, Kielce.
16 stycznia 2010
Udział w koncercie pt. "Cecyliańskie muzykowanie". Na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury wystąpiły chóry: Instytutu Edukacji Muzycznej UJK, Politechniki Świętokrzyskiej, Chór Kameralny Fermata, Chór Kameralny Portamento ze Starachowic, oraz my. Towarzyszyła nam Orkiestra Dęta Miasta Kielce i solistka – Renata Drozd, dyrygował – Jan Tokarz
29 listopada 2009
1. Pieśniobranie pt. "Śpiewamy dla przyjemności o Niepodległości", czyli wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z mieszkańcami Kielc, przy wsparciu Chóru Kameralnego Fermata pod kierunkiem Ewy Robak. Akompaniament: Mariusz Bednarz, prowadzenie: aktorzy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach Andrzej Cempura i Mirosław Bieliński. Plac Artystów, Kielce.
11 listopada 2009
1 próba chóru ludzi „nieumiejących śpiewać”.
1 kwietnia 2009
Postanawiamy założyć chór ludzi „nieumiejących śpiewać” w Kielcach! Jesteśmy grupą amatorów, śpiewających dotychczas co najwyżej na spotkaniach towarzyskich. Z optymizmem osób nie zdających sobie do końca sprawy z tego na co się porywają, udajemy się z tym pomysłem do jednej z najlepszych dyrygentek chóralnych naszego miasta - Ewy Robak. Zadziwiające, ale po pierwszym telefonie i przedstawieniu jej naszej prośby, po dobie zastanowienia, pani dyrygent zgadza się. Warunek? Musimy znaleźć 12-16 chętnych osób obojga płci. Skrzykujemy znajomych i… znajdujemy!
1 marca 2009